Uz laiku esam spiesti atteikties no saulespuķu eļļas

Jau kādu laiku līdzīgi kā daudzi visā pasaulē sekojam līdzi notikumiem Ukrainā. Lai atbalstītu grūtībās nonākušos Ukrainas cilvēkus, esam ziedojuši pārtikas produktus un “Orkla” grupa ir sniegusi finansiālo atbalstu Ukrainai vairāk nekā 500 000 EUR apmērā.

06.06.2022

Diemžēl karš ir ietekmējis arī pārtikas izejvielu pieejamību un to cenas. Ukraina ir viena no nozīmīgākajām vairāku pārtikas produktu izejvielu ražotājām pasaulē, piegādājot kartupeļus, kviešus, miežus, kukurūzu, rapša sēklas un citas izejvielas. Šīs pārmaiņas izjūtam gan mēs, gan arī jūs, iegādājoties savus iemīļotos “Ādažu” produktus veikalos.

Tieši Ukrainas saulespuķu lauki bija nozīmīga “Ādažu” čipsu sastāvdaļa. No šiem ziediem radītā eļļa padarīja jūsu iemīļotos čipsus tik zeltainus un kraukšķīgus. Pirms kara Ukraina kopā ar Krieviju saražoja ap 80% no kopējā pasaules saulespuķu eļļas apjoma. Šobrīd šo eļļu nepieciešamajā daudzumā vairs nevar iegādāties, tāpēc aug pieprasījums pēc citu augu eļļām. Tas, protams, ietekmē to cenas.

Esam aktīvi meklējuši un apsvēruši alternatīvas, kas palīdzētu aizvietot saulespuķu eļļu un ļautu arī turpmāk “Ādažu” čipsiem un citām mūsu uzkodām nonākt ikvienā garšīgā kompānijā. Pagaidām par labāko alternatīvu esam atzinuši palmu eļļu. Tāpēc tāpat kā daudzi citi pārtikas uzņēmumi arī “Orkla Latvija” saulespuķu eļļu pagaidām aizstās ar atbildīgi iegūtu palmu eļļu. Vienlaikus mūsu mērķis ir atgriezties pie saulespuķu eļļas izmantošanas, tiklīdz tā atkal būs pieejama.

Šī ir nebijusi situācija, kad kāda no ražošanā nepieciešamajām izejvielām pasaules tirgos beidzās tik strauji, tādēļ ņemiet vērā, ka iepakojumu marķējuma maiņa notiks pakāpeniski. Arī Latvijas Pārtikas un Veterinārais dienests ir informēts par šo situāciju un ir atļāvis pārejas periodā izmantot esošo “Ādažu” iepakojumu ar norādi par saulespuķu eļļu. Vienlaikus mūsu komanda jau strādā pie jaunu iepakojumu izveides, un pakāpeniski parādīsies marķējums, kas būs atbilstošs izmantotajām izejvielām.

Pārdošanā vienlaicīgi var atrasties čipsi, kas ražoti dažādās eļļās. Lai noskaidrotu, kura eļļa izmantota konkrēto čipsu ražošanā, skati ierakstu uz paciņas blakus derīguma termiņam.

Uzdrukātais burts aiz derīguma termiņa apzīmē izmantoto eļļu: Saulespuķu eļļa – S, palmu eļļa P, rapšu eļļa – R.

Seko mums